Kategorie
Bez kategorii

Jak zyskać więcej miejsca w pokoju dzieci?

Dzieci potrzebują dla siebie sporo przestrzeni. W ich pokoju musi być wiele miejsca na zabawę. Ważne jest też uniknięcie wrażenia ciasnoty, bo nie wpływa to pozytywnie na samopoczucie. Jeśli tej przestrzeni przydałoby się trochę więcej, to warto zastosować jedno z rozwiązań, które to zapewnią.

Najprostszym sposobem na zyskanie więcej wolnego miejsca jest wstawienie łóżka piętrowego. Dzieci bardzo je lubią, więc pomysł taki powitają z dużą radością. Z pomysłu tego można też skorzystać, jeśli pokój służy jednemu dziecku. Miejsce pod łóżkiem może zostać wykorzystane na szafę albo do zabawy. Jeśli będzie to zwykłe łóżko, to najlepiej wybierać takie, które posiada schowek pod materacem. Przy projektowaniu wnętrza pokoju dziecięcego warto pamiętać o optymalnym wykorzystaniu przestrzeni. To dotyczy zarówno rozplanowywania umieszczenia poszczególnych mebli, jak i ich samych. Biurko powinno mieć szafki i szuflady, a łóżko czy pufa schowek. Warto wykorzystać miejsce na szafie np. umieszczając tam pojemnik na rzadziej używane rzeczy. Na ścianie warto zawiesić półki na różne drobiazgi. Jeśli jest taka możliwość, to miejsce na ubrania dzieci można wygospodarować poza ich pokojem. Można dać im część miejsca w garderobie, jeśli znajduje się ona w korytarzu albo w pokoju dziennym.

Pokój najlepiej pomalować na jasny kolor. Jasne barwy pozytywnie wpływają na nastrój, poza tym sprawią, że pokój dziecięcy będzie wydawał się większy. Jeszcze bardziej przestronny wyda się on, jeśli i meble będą jasne. Taki efekt zapewnia także zrezygnowanie z długich zasłon na rzecz rolet.